LAV ORGANIC LIFESTYLE

Esileht / Tunnustused ja sertifikaadid

Tunnustused ja sertifikaadid

LAV ORGANIC LIFESTYLE kuulub mitmetesse tunnustatud assotsiatsioonidesse, millest tähtsamad on:


LAV ORGANIC LIFESTYLE on FUR FREE RETAILER liige 


Fur Free Retailer on rahvusvaheline karusnahavaba programm, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused, kes ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid, et näidata üles hoolivust ja austust loomade vastu ning pakkuda ainult eetilisi valikuid oma klientidele. Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühines LAV Organic Lifestyle selliste maailmas tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised.

 


LAV ORGANIC LIFESTYLE on ÕIGLASE KAUBANDUSE klubi liige


Õiglase kaubanduse klubi on Fairtrade märgitoodete maaletoojate, vastutustundlikke ettevõtete, arengukoostööga tegelevate vabaühenduste ja õiglase kaubanduse saadikute ühine algatus, mille eestvedaja on Fairtrade Eesti. Fairtrade’i märgis tagab, et arengumaade väiketalunikud saavad oma toote eest miinimumhinda, mis katab kulud ja võimaldab kestvat arengut. Lisaks tagab see märk, et istanduste ja tootmisühistute töölised saavad inimväärset palka ja töötavad inimlikes tingimustes. Tootmisprotsessis on keelatud kasutada orja- ja lapstööjõudu. Õiglase kaubanduse hinnalisa või lisatulu kasutatakse kogukonna sotsiaalseks arenguks ning tootmisel lähtutakse keskkonnasäästlikest põhimõtetest.

 

 

 

LAV ORGANIC LIFESTYLE toodetel on erinevad rahvusvahelised sertifikaadid, millest tähtsamad on:

 

GOTS - GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

 

GOTS on maailma juhtiv orgaanilise tekstiili tootjatele antav sertifikaat. Sertifikaat väljastatakse nii tooraine tootjatele, käitlejatele kui ka valmistekstiili valmistajatele. GOTSi on välja töötanud rahvusvaheline töögrupp ja see ülemaailmselt tunnustatud. Töögruppi kuulusid sellised organisatsioonid nagu Organic Trade Association, Soil Association, International Association Natural Textile Industry, Japan Organic Cotton Association. GOTS sertifikaat jälgib, et tekstiilide tooraine on ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud ning tagab, et kogu tootmisprotsess puuvillast kuni müügiks valmisoleva kangani on toimunud keskkonda säästes ja järgides kõrgeid sotsiaalseid kriteeriumeid. Kui kangatootja omab GOTS sertifikaati, omab seda kogu temaga seotud tootmiskett. Kogu puuvill on kasvatatud ilma kemikaalideta ja pole kasutatud geneetiliselt muundatud seemneid. Töölistele on loodud inimväärsed töötingimused ja nad on vääriliselt ja õiglaselt tasustatud. Töötajatel on mõistlik tööaeg ning puhkuseaeg. Lapstööjõu kasutamine ei ole lubatud. Värvid, mida GOTS sertifikaadiga kangaste värvimiseks kasutatakse, on läbinud põhjaliku kontrolliprotsessi ning nad ei tohi sisalda keelatud aineid ega tervistkahjustavaid saasteaineid.

 

 

FAIR TRADE EHK ÕIGLASE KAUBANDUSE MÄRK

 

Õiglane kaubandus on rahvusvaheline kaubanduslik kokkulepe ning sertifitseerimissüsteem, mis seisab arengumaade väiketootjate huvide eest. Õiglase kaubanduse eesmärk on tagada arengumaade väiketalunike toodetele õiglane hind ning parandada istandustes töötavate tööliste töö- ja elutingimusi. Õiglase kaubanduse ehk Fairtrade märk tootel tagab paremad majanduslikud ja sotsiaalsed tingimused Aafrika, Aasia ning Kesk- ja Lõuna-Ameerika talunikele ja töölistele ning süsteemis osaleb üle 1,4 miljoni tootja 74 arenguriigis. Fairtrade märk tootel tagab, et arengumaade väiketalunikud saavad oma toote eest väärilist tasu, mis katab kulud ja võimaldab kestvat arengut. Samuti kaitseb see istanduste ja tootmisühistute tööliseid, kes saavad inimväärset palka ja töötavad inimlikes tingimustes. Tootmisprotsessis ei kasutata orja- ega lapstööjõudu. Õiglase kaubanduse lisatulu kasutatakse kogukonna sotsiaalseks arenguks ning tootmisel lähtutakse keskkonnasäästlikest põhimõtetest.

 

 

FWF - FAIR WEAR FOUNDATION 

 

Fair Wear Foundation ehk FWF eesmärgiks on parandada inimeste töötingimusi rõiva- ja tekstiilitööstuses. FWF on reguleeritud ametiühingute, valitsusväliste organisatsioonide ja äriühingute poolt ja sertifikaat tagab, et assotsiatsiooni liikmed on juurutanud oma tarneahelas FWF töökoodeksi (Code of Labour Practices). Nimetatud koodeksi järgi ei ole lubatud lapstööjõudu kasutada, töötasu peab olema õiglane ning tööaeg mõistlik. Töötingimused peavad olema turvalised ja tervislikud ning töösuhe lepinguliselt vormistatud.